Kategorie
Aktualności

10 Stylowych sposobów na to, aby Twoja mała przestrzeń wyglądała na większą i bardziej przytulną

Ostatnio bardzo modne stają się krótkie, skandynawskie czy loftowe wersje mieszkań. Prosto i po ludzku: niski sufit, duże okna, strop inspirowany pokojami gabarytowymi. Wszystko to czyni małe wnętrza bardziej przytulnymi i sprawia, że mamy wrażenie większej powierzchni. Co zatem zrobić, aby takiego efektu uzyskać również u siebie? Zobaczcie nasze 10 stylowych sposobów na to, aby Twoja mała przestrzeń wyglądała na większą!

Pokaż swoje ulubione barwy

W takim miejscu, jakim jest nasze wnętrze natychmiastowo odczuwamy, że jest ono większe. Średniej wielkości ściany, używanie jednego koloru sprawia, że wnętrze nie nastraja od razu doświadczeniem większego. Zachowanie tej zasady dotyczy zarówno koloru sufitu, jak i ścian. Stosując barwy, które uwielbiasz, natychmiast czujesz się w swoim pomieszczeniu bardziej pewnie i swobodnie.

Pamiętaj o świetle naturalnym

Wybierając aranżację wnętrza, warto wziąć pod uwagę dwa proste sposoby, które pomogą Ci stworzyć większe wrażenie. Po pierwsze, nic tak nie urozmaici aranżacji, jak prawdziwe światło dzienne, którego w naszym wnętrzu jest zdecydowanie za mało. Natomiast po drugie, zastanów się, czy nie zależy Ci na dodatkowym oświetleniu. Warto przed zakupem sprzętu oświetleniowego zastanowić się nad tą opcją.

Aranżacja wnętrz to nie tylko odpowiednio dobrane meble i dodatki. To przede wszystkim dbanie o to, by miejsce w jakim się znajdujesz i przebywasz było takie, w jakim chcesz się czuć i czegoś życzyć szczególnego. Zadbaj o to, aby miejsce w którym się znajdujesz, było Twoim zaciszem.